Darmowa nauka norweskiego w Stavanger

1

01/09/2014 - autor: mittnorge

keep-calm-and-snakke-norskNawiązując do poprzedniego wpisu, w skrócie przedstawię gdzie można (bezpłatnie!) poćwiczyć norweski w Stavanger. Nie mam na myśli tradycyjnych kursów, lecz spotkania językowe z Norwegami. Można tam pograć w gry planszowe, poczytać gazety, czy zwyczajnie podyskutować po norwesku przy kawie/herbacie. Póki co znalazłam 3 opcje, do których zamieszczam też linki:

1. Språkkafé på Sølvberget biblioteket

Spotkania w kawiarence językowej organizowane są we współpracy z Czerwonym Krzyżem (Røde Kors). Co środę, 10.00-12.00, biblioteka w centrum (w Kiellandrommet).

http://www.stavanger-kulturhus.no/SOELVBERGET/Spraakkafe-hver-onsdag

2. Røde Kors

Dla tych co nie mogą w ciągu dnia, Czerwony Krzyż organizuje bezpłatne popołudniowe konwersacje w czwartki o 18.30, na ulicy Østervåg 35.

Harmonogram jesiennych spotkań: 4, 11, 18, 25 września; 2, 16, 23 października; 6, 13, 20, 27 listopada oraz 4 i 11 grudnia.

https://www.facebook.com/groups/redcrossingstavanger/?ref=ts&fref=ts

3.Global Café Nærbø

Spotkania odbywają się w piątki przy ulicy Jadarvegen 5 (wejście od tyłu)- to już poza Stavanger w miejscowości Nærbø. Konwersacje przy herbatce trwają od 18.00 do 20.00.

http://kianorge.no/rogaland/2014/08/22/new-global-cafe-in-naerbo/

Tutaj jeszcze mała dygresja. KIA organizuje też intensywne, niedrogie kursy językowe (w centrum Stavanger). Informacje można znaleźć na ich stronie web.

 

Jeśli o mnie chodzi, to najprawdopodobniej wybiorę się do Czerwonego Krzyża- po pierwsze mam blisko, po drugie są to popołudniowe zajęcia, a wtedy mam czas wolny. Zobaczymy jak będzie 🙂

Również w innych miastach warto popytać w bibliotece, Czerwonym Krzyżu, czy w ogólnie w centrach wolontariatu czy nie ma takich zajęć. Także najróżniejsze kościoły czasem coś organizują.

Jak widać nauka norweskiego nie musi być kosztowna i wręcz nie powinna ograniczać się do samych kursów tradycyjnych 🙂

Reklamy

One thought on “Darmowa nauka norweskiego w Stavanger

  1. Bardzo przydatne informacje. Jutro podjadę do Stavanger Bibliotek i może uda mię zamienić parę zdań … zobaczymy … Dzięki za te linki !!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: